Večeras preostale utakmice 4. kola Lige prvaka

messi-milan

Večeras od 20:45 možete pratiti utakmice 4. kola Lige prvaka u grupama E,F,G i H.
(Utakmica Zenit Petersburg-Porto počinje u 18:00).

Najzanimljivija utakmica večeri odigrat će se u grupi H. Barcelona na svom Nou Campu dočekuje AC Milan. Milan se u posljednje vrijeme ne može pohvaliti nekom formom, zauzimaju tek 11. mjesto u talijanskoj Seriji A. S druge strane, Barcelona se nalazi u velikoj formi, zauzimaju 1. mjesto na tabeli španjolske Primere. Ukoliko Barcelona večeras pobijedi, matamatički će osigurati prolaz u narednu fazu Lige prvaka. U ovoj utakmici se očekuje da se najbolji igrač svijeta, Lionel Messi vrati u prepoznatljivu formu. Očekuje se da Barcelona napadne od prve minute, i uspostavi incijativu na terenu, a AC Milan će svoju šansu za gol tražiti iz kontranapada. U posljednjih pet susreta ova dva tima, Barcelona je pobijedila dva puta, Milan jednom, dok su dva susreta završena bez pobjednika.

Još jedna zanimljiva utakmica odigrat će se u grupi F. Borussia Dortmund će na svom Signal Iduna Parku dočekati Arsenal. Oba tima se nalaze u velikoj rezultatskoj formi, Arsenal zauzima prvo mjesto na tablici engleske Barclays Premier lige, dok je Dortmund na drugom mjestu u Bundesligi. Arsenal će biti oslabljen neigranjem Thea Walcotta, Kierana Gibbsa i Jacka Wilshera. Bit će ovo jedna sjajna i otvorena utakmica od prve minute. Oba tima će od samog početka utakmice krenuti ofanzivno ka protivničkom golu. Da li će uspješniji biti Lewandowski, Reus, Blaszczykowski ili Giroud, Ozil, Ramsey? Ostaje da vidimo…